Lyoness a iní...

Autor: Jozef Petka | 19.7.2009 o 22:24 | Karma článku: 11,10 | Prečítané:  7048x

V trhovej ekonomike je našťastie mnoho možností ako podnikať. S niektorými formami podnikania sa stretávame v podstate každý deň, iné typy podnikania nie sú až také tradičné. Niektoré sú založené na špecializovaní a odbornosti. A potom sú ešte tiež "podnikatelia."

Podobní tiež "podnikatelia" sa snažia lákať ľudí na rôzne výhody, ktoré môžu získať pri zakúpení ich služieb a výrobkov. Žiaľ, na Slovensku je ešte veľmi veľa ľudí, ktorí nie sú v obchodných, resp. investičných aktivitách obozretní. Len veľmi málo ľudí si "predávajúceho" preveruje, vrátane jeho pozadia. Pravdepodobne bude náš trh ešte potrebovať viacero skúseností s "investovaním" podobného BMG, Horizontu, Drukosu, a mnohých ďalších... V každom prípade ale treba byť obozretný. Pretože ide o naše peniaze, za investovanie ktorých nesieme zodpovednosť my. Možnosti zisku a riziká znášame tiež my. Takže treba dávať pozor na to, kam vlastne chceme investovať. Navyše, minulé výnosy nezaručujú výnosy v budúcnosti...

Nasledujúce riadky nemajú byť varovaním, napádaním, prípadne očierňovaním obchodných aktivít daných firiem. Taktiež netvrdím, že tieto firmy vykonávajú podvodnú činnosť, prípadne že ich služby nie sú kvalitné, resp. nedôveryhodné. V žiadnom prípade ich naspájam s obnobnými aktivitami ako u vyššie uvedených firmiem. Upozorňujú len na niekoľko zvláštností, ktoré sú mne - subjektívne, nie až také bežné v obchodnej oblasti. Rád by som len upozornil na zodpovednosť a obozretnosť.

Nejaké štyri roky dozadu som sa dostal cez jedného obchodného zástupcu do styku so spoločnosťou Lyoness. Áno, tou Lyoness, ktorá má teraz v reklamnom priestore výrazný podiel, a masovú reklamnú kampaň. Spoločnosť údajne pôsobí na "systéme zliav." Nakúpite u zmluvného partnera, ktorý vám okamžite pri nákupe uplatní zľavu z nákupu. Tým spôsobom v podstate "ušetríte" pri nákupe. V prípade, že odporúčite spoločnosť ďalej, dostanete z nákupu tohto ďalšieho klienta isté percento.

Nechcem preháňať, ale mne sa to zdá takmer ako MLM v jej horšej podobe (aj keď som presvedčený, že MLM môže v niektorých prípadoch fungovať aj efektívne).

Firma samotná pôsobí podľa údajov na jej internetovej stránke v 11 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy. Materská spoločnosť sídli vo Švajčiarsku, internetová doména firmy s koncovkou .ag patrí štátu Antigua a Barbuda (karibská oblasť strednej Ameriky).

Forexové a komoditné obchodovanie tiež ešte na Slovensku nie je záležitosťou, o ktorej by vedel každý. Napriek tomu, že sa tomuto obchodovaniu venuje už pomerne veľa ľudí. Osobne sa o tento obchod aktívne zaujímam posledných 6 rokov. Preto ma zarazila webová stránka G-Vision. Stránka okrem skromných informácii o tomto spôsobe obchodovania ponúka aj viaceré, aspoň podľa môjho názoru, konšipračné teórie. U renomovaných obchodných domov som sa ešte s ničím takýmto nestretol. Tiež nechcem povedať, že niektoré veci možné nie sú, ale viaceré uvedené na tejto stránke sa mi zdajú až príliš pritiahnuté "za vlasy." Vrátane odkazu ponúkajúceho investovanie v Paraguaji.

Opätovne vyhlasujem, že nenapadám obchodnú činnosť týchto spoločností. Buďme ale trošku zodpovední a obozretní...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nežná revolúcia

Nežná revolúcia 30 rokov po: O demokraciu môžeme prísť zvnútra

Prežila krajina posledných 30 rokov bez ujmy na demokracii?

Dobré ráno

Špeciálny podcast: Sloboda, to je život bez kompromisov

Rozhovor so šéfredaktorkou SME k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Cesta do hlbín českej duše. Päť kníh, ktoré by mali Slováci čítať

Sú medzi nimi experimenty aj látka na veľkofilm.


Už ste čítali?