Ako to bude s hokejovou repre

Autor: Jozef Petka | 17.8.2011 o 9:33 | Karma článku: 6,54 | Prečítané:  1683x

Dnes má SZĽH rozhodnúť o novom trénerovi našej hokejovej reprezentácie. V jednom prípade možno o staronovom, kedže vážnymi kandidátmi sú Filc a český tréner Vůjtek... A aký to bude mať vplyv na slovenskú reprezentáciu a jej budúce pôsobenie?

Predpokladám jediný... Žiadny. Nech je pri slovenskej reprezentácii hociaký tréner, zázraky nespraví. A tu si dovolím povedať, že za zázrak nepovažujem v posledných rokoch prvú štvorku, ale vôbec prvú osmičku - predtým štvrťfinále MS, keďže sa od budúceho roku mení formát MS. Žiaľ, je to smutné, ale v súčasných pomeroch, ktoré vládnu slovenskému hokeju, je možné očakávať a brať ako samozrejmosť len jedno: udržanie sa v elitnej A kategórii. Hoci o pár rokov môže byť aj toto vážny problém. (Stačí pozrieť, aký pokrok spravilo Švajčiarsko, Maďarsko, Slovinsko, ...)

Prečo? Asi to netreba rozvíjať, ale... Tréner môže robiť niečo iba s tým, čo má k dispozícii. Repre je dokonalým obrazom toho, čo k dispozícii máme, a čo sme si vychovali. Nechcem komentovať veci ako to, že do prípravných zápasov nastupujú úplne iní hráči ako do "riadnych" repre zápasov. Ani to, že keď je niekto v NHL, KHL, má účasť na MS v podstate istú. Možno bolo chybou, že Hanlon podľahol tlaku, a vzal naspäť Zedníka, po tom, čo urobil (svojvoľný odchod, nech už bol z akýchkoľvek príčin). Asi je chybou, že nevytvárame päťku z mladých hráčov, alebo z hráčov z extraligy, ktorí by sa mohli ukázať. Či je chybou prestarnutá repre, alebo to, že sa hráči prídu na MS zohrávať(!), ťažko povedať... S tým zohrávaním jeden príklad: viem si predstaviť, že orchester príde na koncert. A dirigent ich začne v priebehu opery zohrávať, keďže hudobníci nevedia, čo hrať...

V každom prípade ale budeme dnes svedkami zvolenia nového trénera. Večerných správ o novom trénerovi, potom veľkých očakávaní, opätovne horúčky pred budúcoročnými MS, a na záver opäť príde sklamanie. Lebo sa akosi nechceme pozrieť, kto je vlastne v pozadí.

Vedenie SZĽH, slovenských klubov a výsledok toho, kto vlastne mohol vyrastať a hrať v uplynulých 20 rokoch. Hranie sa na vlastnom piesočku, hľadanie vlastného prospechu, stále tí istí ľudia, ktorí možno z vedenia odišli, ale len pro forma. Dokonca si dovolia vyhlásiť, že budú slovenský hokej podporovať iba vtedy, keď bude zvolená určitá osoba. Potom sa čudujme, že to takto vypadá. A ani nie, že to takto vypadá. Ja sa čudujem, že nám to nevadí.

Tak, ako nám nevadilo to, že si niekto postavil v Blave štadión za naše dane. Horúci zemiak, ktorý si medzi sebou prehadzovala samospráva a štát. Ale dane sú to v jednom či druhom prípade vždy naše.

Teda čo sa zmení? Čo myslíte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.

TV

Slovensko sa rozlúčilo s profesorom Štefanom Nosáľom

Choreograf a umelecký vedúci Lúčnice zomrel vo veku 90 rokov.


Už ste čítali?