Ako to bude s hokejovou repre

Autor: Jozef Petka | 17.8.2011 o 9:33 | Karma článku: 6,54 | Prečítané:  1687x

Dnes má SZĽH rozhodnúť o novom trénerovi našej hokejovej reprezentácie. V jednom prípade možno o staronovom, kedže vážnymi kandidátmi sú Filc a český tréner Vůjtek... A aký to bude mať vplyv na slovenskú reprezentáciu a jej budúce pôsobenie?

Predpokladám jediný... Žiadny. Nech je pri slovenskej reprezentácii hociaký tréner, zázraky nespraví. A tu si dovolím povedať, že za zázrak nepovažujem v posledných rokoch prvú štvorku, ale vôbec prvú osmičku - predtým štvrťfinále MS, keďže sa od budúceho roku mení formát MS. Žiaľ, je to smutné, ale v súčasných pomeroch, ktoré vládnu slovenskému hokeju, je možné očakávať a brať ako samozrejmosť len jedno: udržanie sa v elitnej A kategórii. Hoci o pár rokov môže byť aj toto vážny problém. (Stačí pozrieť, aký pokrok spravilo Švajčiarsko, Maďarsko, Slovinsko, ...)

Prečo? Asi to netreba rozvíjať, ale... Tréner môže robiť niečo iba s tým, čo má k dispozícii. Repre je dokonalým obrazom toho, čo k dispozícii máme, a čo sme si vychovali. Nechcem komentovať veci ako to, že do prípravných zápasov nastupujú úplne iní hráči ako do "riadnych" repre zápasov. Ani to, že keď je niekto v NHL, KHL, má účasť na MS v podstate istú. Možno bolo chybou, že Hanlon podľahol tlaku, a vzal naspäť Zedníka, po tom, čo urobil (svojvoľný odchod, nech už bol z akýchkoľvek príčin). Asi je chybou, že nevytvárame päťku z mladých hráčov, alebo z hráčov z extraligy, ktorí by sa mohli ukázať. Či je chybou prestarnutá repre, alebo to, že sa hráči prídu na MS zohrávať(!), ťažko povedať... S tým zohrávaním jeden príklad: viem si predstaviť, že orchester príde na koncert. A dirigent ich začne v priebehu opery zohrávať, keďže hudobníci nevedia, čo hrať...

V každom prípade ale budeme dnes svedkami zvolenia nového trénera. Večerných správ o novom trénerovi, potom veľkých očakávaní, opätovne horúčky pred budúcoročnými MS, a na záver opäť príde sklamanie. Lebo sa akosi nechceme pozrieť, kto je vlastne v pozadí.

Vedenie SZĽH, slovenských klubov a výsledok toho, kto vlastne mohol vyrastať a hrať v uplynulých 20 rokoch. Hranie sa na vlastnom piesočku, hľadanie vlastného prospechu, stále tí istí ľudia, ktorí možno z vedenia odišli, ale len pro forma. Dokonca si dovolia vyhlásiť, že budú slovenský hokej podporovať iba vtedy, keď bude zvolená určitá osoba. Potom sa čudujme, že to takto vypadá. A ani nie, že to takto vypadá. Ja sa čudujem, že nám to nevadí.

Tak, ako nám nevadilo to, že si niekto postavil v Blave štadión za naše dane. Horúci zemiak, ktorý si medzi sebou prehadzovala samospráva a štát. Ale dane sú to v jednom či druhom prípade vždy naše.

Teda čo sa zmení? Čo myslíte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Za slušné Slovensko. Bez smetí a hlupákov

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.


Už ste čítali?