Nie sú len presluhujúci. Sú aj schizofrenickí...

Autor: Jozef Petka | 29.11.2011 o 16:38 | Karma článku: 10,47 | Prečítané:  1446x

Mám viacero záľub. Tento blog by mal byť o dvoch. O vtipoch a o manipuláciach (vedomom klamaní, prekrúcaní pravdy, a pod.). Z času na čas sa objaví vtip, ktorý ma dorazí. Čítanie niektorých vecí by bolo brutálne smiešne, keby nebolo skorej na zaplakanie.

Manipulácia podľa wikipédie je "vnútenie myšlienky, názorov, konania, ktoré obeti nie sú vlastné." Myslím, že ten, kto dal do tohto výroku slovo "obeť" isto ani netušil, že obeťou sú aj voliči, ktorí podliehajú sľubom politikov.

 

Musím povedať, že súhlasím s týmito vyhláseniami politikov:

"Voľby ..... budú zároveň aj referendom o pomoci Grécku. Máme možnosť rozhodnúť sa, akou cestou sa nasledujúce štyri roky budeme uberať. Dôsledky populistických a nezodpovedných vlád, rovnako ako dôsledky žitia na dlh vidíme na kríze celej eurozóny. Voľby .... budú zároveň otázkou, či súhlasíme, aby si Slovensko bralo pôžičky kvôli Grécku a skladalo sa na život bohatých, zatiaľ čo my budeme ďalej chudobnieť a pripravíme sa o možnosti vlastného rastu. Môžeme si však vybrať aj zodpovednú vládu a istotu, že sa nebudeme ďalej zadlžovať a neskončíme v bankrote ako Grécko. ..... považuje voľby do NR SR za referendum o pôžičke pre Grécko. Hlasovaním vo voľbách si vyberieme, či chceme ísť aj my Slováci gréckou, či maďarskou cestou, či chceme mať ďalej vládu, ktorá nám hovorí, že krajinu nezadlžuje, pričom čísla ukazujú presný opak."

 

...máme solidaritu postavenú na hlavu

"Pokiaľ naďalej budeme platiť za nezodpovednosť vlád, za nezodpovednosť európskych inštitúcii, za nezodpovednosť ratigových agentúr a za nezodpovedné správanie sa bánk, potom máme solidaritu postavenú na hlavu, kedy zodpovední a chudobnejší sa skladajú na nezodpovedných a bohatých. Ak by sme takto pokračovali a nezastavili tento morálny hazard v Španielsku, Portugalsku, Taliansku, ako sa to potom skončí? Potom Grécko požičia Portugalsku? Dostaneme sa do absurdnej situácie. "

 

Pôžička Grécku je odďaľovanie problému

"...považuje pomoc Grécku formou pôžičky za zlé riešenie. Dokonca škodlivé pre celú eurozónu. Stojí to veľmi veľa a dlhodobo sa dôvera nedá kupovať takýmto spôsobom. Je to riešenie postavené na hlavu, kedy chudobní majú platiť bohatým a zodpovední majú platiť nezodpovedným. Obávame sa, že práve takýto prístup môže viesť ku koncu eurozóny a Eura."

"Situácia je naozaj veľmi vážna a záväzky, ktoré prijímajú krajiny Európskej únie, sú záväzkami pre našich občanov a našu spoločnú budúcnosť. Podľa slov .... sú potrebné vo vzťahu ku Grécku reformy a nie ďalšie dlžoby. ....má morálne právo na takýto postoj, keďže krajinu z podobnej krízy v minulosti zachránila. V roku 1999 sme dali na ozdravenie našich bánk 120 miliárd korún. Slovensko je suverénny, rovnocenný člen eurozóny a Európskej únie. Práve preto, že sa dnes už znovu ozývajú hlasy, že reformy, ktoré absolvovala Slovenská republika, sa majú uskutočniť aj v ostatných krajinách. Máme právo do týchto pravidiel hovoriť, práve preto, že Slovenská republika reformy absolvovala. Nemáme dôvod byť v predklone a potichu očakávať rozhodnutia inštitúcií Európy."

 

Myslím, že tieto vety prezentovali zdravo uvažujúci politici. Politici, ktorí by si zaslúžili našu dôveru (zámerne som do citátov dal bodky). Ale ak predpokladáte, že autormi týchto viet je niekto z politickej strany Sloboda a Solidarita, musím vás sklamať.

Autormi sú dinosauri v politike. Presluhujúci politici, ktorí sú navyše aj schizofrenickí. Ľudia, ktorí sa zľakli toho, že Slovenská republika je suverénnym štátom Európskej únie. Namiesto toho, aby sme boli v čele reforiem sme zrazili opätky, a pekne, v predklone a potichu očakávame rozhodnutia eurobyrokratov.

Autorov týchto vyhlásení nájdete v tomto linku. Najprv som sa zasmial na dobrom vtipe. Ale vlastne to je smiech cez slzy. Títo ľudia nás surovo podviedli, oklamali, snažili sa nám vtlačiť vlastný - zmanipulovaný názor. Kde je zodpovednosť? Kde je ich česť? A kde je ich slovo, ktoré dali svojim voličom?

Zdá sa mi, že presne tam, kde poslali títo politickí dinosauri Galka. A podľa môjho súkromného názoru v záujme vlastných kšeftov a korupcie. Mafia a chobotnica, ktorá sa násilne chcela zbaviť človeka, ktorý podával príliš veľa trestných oznámení a nedržal pri tom hubu.

 

Mimochodom, ak niekto budete s autormi vyššie citovaných riadkov, a budete mať zdroj tých citátov akurát v ruke, spravte mi prosím radosť. Poriadne ich autorom otrieskajte o hlavu!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Medirex v univerzitnej nemocnici skončí

Chcem, aby zdravotníci boli konfrontovaní s pohľadom iných na ich prácu,vraví šéf Univerzitnej nemocnice Bratislava JURAJ KOVÁCS.

DOMOV

Na Slovensku sú desiatky kryptofariem, ťažil aj Glváč

Hoci ministerstvo financií vydalo usmernenie, podnikateľom to nestačí.

SVET

Masový pochod žien v Berlíne proti migrantom. Ako to bolo naozaj

Organizátorka je z extrémistickej strany.


Už ste čítali?