Čo s nimi?

Autor: Jozef Petka | 9.12.2011 o 13:01 | (upravené 9.12.2011 o 14:16) Karma článku: 9,41 | Prečítané:  986x

Pripadá vám rovnako ako mne, že je to v tej spoločnosti nejako prehnité, choré? To, čo tu je, sme rozhodne v posledných voľbách nevolili. A dovolím si povedať, že nie sám som z toho poriadne znechutený...

Kde to dočerta žijeme? Pýtam sa každý deň sám seba, lebo niektoré veci nie sú rozhodne normálne. Ak sú, ja ich odmietam akceptovať. Ale keď sa pozerám okolo seba, tak obdobne sú nastavení aj ostatní ľudia v okolí. Takže to asi len mnou nebude.

Je to všetko zlé. Komplet.

Prezident - niekedy iného prezidenta nazval starým .ujom - sám sa stal z neho starý ujo. Mysli náhodne, jazdí závodne. Sranda? Omyl. Krutá pravda. Má vymenovať riadne zvoleného generálneho prokurátora. Pre neho je to terciálna záležitosť. Čo by sa stalo v normálnom štáte? Čentéš by sa odvolal na Ústavný súd, ten by nariadil konštatoval porušenie Ústavy. Poslanci - pokiaľ by boli normálni, ale títo normálni rozhodne nie sú - by boli povinní v rámci spravodlivosti odhlasovať ústavnú žalobu na prezidenta, ktorú by predložili rovnakému Ústavnému súdu. Ten by konštatoval rovnakú vec, takže by sme prezidenta už nemali. Ani by nikomu nechýbal, sa mi zdá.

Politici. Fico. Čo povedať. Červený komunista, prezlečený socialista, o zlodejinách a podobných veciach nebudem hovoriť. Hlavu používa. Ale veď všetci vieme na čo. Keby bol normálny poslanec, neváhal by minimálne (všeeeetko ostatné vynechajme) odhlasovať zrušenie amnestií. Aby sa mohol vyšetriť trestný čin. Kto vie, či by si niekto sadol do basy. V tomto štáte rozhodne pochybujem.

Dzurinda, Mikloš. Treba rozvádzať? V rámci vlastného vplyvu odstrelili svoju vlastnú premiérku.

Radičová. Čo povedať. Radšej už poskytuje rozhovory. Zodpovednosť? Žiadna. Budem sa opakovať, ale odvolať ministra, ktorý úspešne bojuje proti mafii v politike, a potom vyhlásiť, že odpočúvanie bolo legálne, je minimálne schizofrenické. Ak za tým vidíte niečo iné, vidíte rovnako ako ja. (nie, o vplyvoch lobbingu sa nemusíme naozaj baviť)

Bugár, Figeľ. Kapitola samá o sebe. Už sa vrhajú Ficovi do náručia. Doslova. Kšeft sem, kšeft tam. Hodnoty? Sorry, tie už dávno spláchli do záchoda.

Komu teda veriť? Matovičovcom? Nemôžem povedať, občas okrem toho svojho herectva, vraví aj pravdu. Môžeme si ale dovoliť mať v parlamente nie jednu, ale dajme tomu 10 nezávislých neriadených striel? Aký by mali vplyv na exekutívu? Ak by chceli vydierať vládu, tak sa im to podarí. A navyše - skorumpovať niektorých nie je problém, ako sme mohli vidieť v minulých volebných obdobiach. Takže tadiaľto (pri súčasnom volebnom systéme) cesta nevedie.

Čo s tou spoločnosťou? Niekde sa brutálne kradne, korupcia nikoho nezaujíma. Lekári v štátnych nemocniciach vydierali štát? A záver? Už aj praktickí lekári začínajú vydierať štát. Počkáme si na policajtov, vojakov, úradníkov, učiteľov, ...

Mladého chlapca chcú za blbosť zavrieť do basy. Opakovane vravím - blbosť. Nebol díler, spravil totálnu kravinu. Ale tri roky v base? V súčasných pomeroch? Najmä, keď by tam mal patriť úplne niekto iný? Nebudeme riešiť veľké ryby?

Čudujme sa. Na najvyššom súde Dr. Harabin (pôjdeš do basy, ty hajzel). Nepripomína vám to niečo? Nerozbil ten človek sekerou dvere, keď ho stade niekedy dávno vyhodili***? Alebo poďme na to z druhej strany. Dajme tomu, že by ste sa dostali do problémov. Nechali by ste sa súdiť touto morálnou autoritou?

Späť k politikom. Našťastie Briti, Maďari a Česi mali viacej rozumu. Ostatní nás chcú hodiť do náruče Berlína a Paríža. Čo ešte horšie, podpisujú za nás bianco zmenky? Veď naši politici nám chcú zobrať štátnu suverenitu bez referenda. Netvrdím, že referendum je potrebné, ale nemajú na to mandát. Nie je normálne, k chce niekto zrušiť naše suverénne práva, a ešte sa pri tom zbaviť aj práva povedať NIE (veto).

Čudujeme sa? Politici fialovej koalície sú klamári a zbabelci. Klamú svojich občanov, rozhodnutia - konkrétne teraz najaktuálnejšie, k zrušeniu imunity - odsúvajú. Náhodou? Ale no. Rozpustiť taký parlament.

Čo majú títo ľudia spoločné? Sú tam už dlho po termíne spotreby. Bolo ich treba vymeniť už dávno. Takto rozhodujú iba o svojich kšeftoch, o tom, že nás hodia do studne, bez akejkoľvek zodpovednosti. Nezabudnime. Ich zadlžovanie a bianco zmenky zaplatíme MY!

Posledná vec. Čo je dôsledkom týchto opotrebovaných ľudí v politike? Boja sa ľudí, čo bojujú proti mafii v politike. Ochotne sa spoja, aby si uchránili svoje kšefty. Ľudia sú brutálne znechutení a sklamaní. A toto využívajú ďalší hajzl**i. 99 %. Kto si zaplatí takú reklamu? Ďalšie neriadené strely, ktoré sa chcú dostať ku korytu. Mojsejová v politike (preboha živého!). Uram za SNS? No určiteeeee. Horkýže slíže? Mám ich rád. Ale tá ich reklama? A čo toto? Ste už načisto normálni???

Dočerta, kde to žijem? Navyše, ak chceme niečo zmeniť, tak vás ľudia len obvinia. A nakoniec? Keby došlo k zostaveniu novej vlády, ktorá by nás rozhodne mala ozdraviť a prestať zadlžovať. Čo bude samozrejme tými vecami, ktoré budú títo ľudia požadovať? Hodnoty - ale na tie mali pre terajšok zabudnúť, sú tu vážnejšie veci. Vatikánska zmluva, Národnostné menšiny? Nie, to nie sú hodnoty, to je klišé. Týmto ľuďom ide predovšetkým o biznis.

Riešenie? Neviem. PRESLUHUJÚCI politici tam ale nemajú čo robiť!

 

***oprava: Bol to Dr. Štefanko. Diskutujúcim ďakujem za pripomienku, naozaj som bol v tom, že to bol Dr. Harabin. Môj názor na morálnu autoritu tohto sudcu to ale aj tak asi nezmení.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Za slušné Slovensko. Bez smetí a hlupákov

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.


Už ste čítali?