Výzva Radičovej, SME, Pravde a TA3

Autor: Jozef Petka | 21.12.2011 o 8:03 | Karma článku: 23,49 | Prečítané:  9652x

Včera vydala TASR a topky.sk vydali správu, ktorá konštatuje, že akcia Dáma (odpočúvanie premiérky VOS) neexistuje.

SME a Pravda sa samozrejme tejto správe ani nevenovali. O vyjadrení premiérky k tejto správe som ešte nepočul.

Galko bol minister, ktorý jednoznačne na svojom ministerstve vykonal najviac práce. Aj pri existencii odpočúvaní - legálnych (povolených sudcom!) - podal najviac trestných oznámení. Tým bojoval proti korupcii a mafii nielen na Ministerstve obrany, ale aj v politike.

Premiérka vyhlásila, že: „Odpočúvanie novinárov, a je úplne bezpredmetné, či legálne, alebo nelegálne, je nezlučiteľné so základnými princípmi právneho štátu a demokracie, na ktorých je postavená táto vláda,“

Včera vydaná správa konštatuje, že k odpočúvaniu premiérky nedošlo, a akcia Dáma neexistuje.

Na verejnosť unikli zoznamy prepisov telefonátov medzi Kaliňákom a redaktorkou Pravdy. Je jednoznačné, že Galko podával trestné oznámenia v prípadoch korupcie - pri ľuďoch spätých nielen s Ministerstvom obrany, ale priamo s ľuďmi spojenými s politikou. Vykonával si svoju prácu a tvrdo išiel po korupčných prípadoch. Nie v jednom prípade bolo podané trestné oznámenie vo veciach, keď Ministerstvu obrany šéfoval Baška, v prenesení kompetencií na Kaliňáka. Premiérka veľmi rýchlo odvolala ministra, a to aj napriek tomu, že do volieb zostávali približne štyri mesiace. To jednoznačne svedčí o tom, že Galko šiel po krku niekomu, komu korupčné praktiky nie sú vôbec cudzie. Aj poslední ľudia, ktorí chceli na obrane a vo VOS bojovať proti korupcii sa budú teraz báť konať v prípade, že budú svedkami korupcie. A to z obavy o svoje budúce pôsobenie.

Vyzývam novinárov a média k objektívnemu informovaniu o veciach verejných, o aktívny prístup v boji proti korupcii. Svojou každodennou prácou v súčasnosti, prepojením na politikov a prijímaním inštrukcií od nich pomáhate skorej viac kradnúť a korumpovať túto krajinu.

 

Vážená pani premiérka, svojím konaním ste bezdôvodne obvinili a odvolali človeka, ktorý bojoval proti korupcii.

Žiadam Vás o verejné ospravedlnenie za tento Váš urýchlený, neuvážený a chybný počin.

V opačnom prípade mi len zostáva si myslieť, že svojim činom ste pomohli len mafiánom a zlodejom, ktorí môžu teraz pokojne spávať. Vaše schizofrenické vyhlásenie pomáha ďalej týmto ľuďom beztrestne pokračovať. Pamätajte si, že nielen Fico bol v tom prípade mafia friendly. Začínate mať k tomu veľmi blízko.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.

TV

Slovensko sa rozlúčilo s profesorom Štefanom Nosáľom

Choreograf a umelecký vedúci Lúčnice zomrel vo veku 90 rokov.


Už ste čítali?