Výzva Radičovej, SME, Pravde a TA3

Autor: Jozef Petka | 21.12.2011 o 8:03 | Karma článku: 23,49 | Prečítané:  9656x

Včera vydala TASR a topky.sk vydali správu, ktorá konštatuje, že akcia Dáma (odpočúvanie premiérky VOS) neexistuje.

SME a Pravda sa samozrejme tejto správe ani nevenovali. O vyjadrení premiérky k tejto správe som ešte nepočul.

Galko bol minister, ktorý jednoznačne na svojom ministerstve vykonal najviac práce. Aj pri existencii odpočúvaní - legálnych (povolených sudcom!) - podal najviac trestných oznámení. Tým bojoval proti korupcii a mafii nielen na Ministerstve obrany, ale aj v politike.

Premiérka vyhlásila, že: „Odpočúvanie novinárov, a je úplne bezpredmetné, či legálne, alebo nelegálne, je nezlučiteľné so základnými princípmi právneho štátu a demokracie, na ktorých je postavená táto vláda,“

Včera vydaná správa konštatuje, že k odpočúvaniu premiérky nedošlo, a akcia Dáma neexistuje.

Na verejnosť unikli zoznamy prepisov telefonátov medzi Kaliňákom a redaktorkou Pravdy. Je jednoznačné, že Galko podával trestné oznámenia v prípadoch korupcie - pri ľuďoch spätých nielen s Ministerstvom obrany, ale priamo s ľuďmi spojenými s politikou. Vykonával si svoju prácu a tvrdo išiel po korupčných prípadoch. Nie v jednom prípade bolo podané trestné oznámenie vo veciach, keď Ministerstvu obrany šéfoval Baška, v prenesení kompetencií na Kaliňáka. Premiérka veľmi rýchlo odvolala ministra, a to aj napriek tomu, že do volieb zostávali približne štyri mesiace. To jednoznačne svedčí o tom, že Galko šiel po krku niekomu, komu korupčné praktiky nie sú vôbec cudzie. Aj poslední ľudia, ktorí chceli na obrane a vo VOS bojovať proti korupcii sa budú teraz báť konať v prípade, že budú svedkami korupcie. A to z obavy o svoje budúce pôsobenie.

Vyzývam novinárov a média k objektívnemu informovaniu o veciach verejných, o aktívny prístup v boji proti korupcii. Svojou každodennou prácou v súčasnosti, prepojením na politikov a prijímaním inštrukcií od nich pomáhate skorej viac kradnúť a korumpovať túto krajinu.

 

Vážená pani premiérka, svojím konaním ste bezdôvodne obvinili a odvolali človeka, ktorý bojoval proti korupcii.

Žiadam Vás o verejné ospravedlnenie za tento Váš urýchlený, neuvážený a chybný počin.

V opačnom prípade mi len zostáva si myslieť, že svojim činom ste pomohli len mafiánom a zlodejom, ktorí môžu teraz pokojne spávať. Vaše schizofrenické vyhlásenie pomáha ďalej týmto ľuďom beztrestne pokračovať. Pamätajte si, že nielen Fico bol v tom prípade mafia friendly. Začínate mať k tomu veľmi blízko.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Pochopí len ten, kto to zažil. Aká je realita s Alzheimerovou chorobou

Nechodia na návštevy a nonstop je v strehu.

KOMENTÁRE

Víťazný február nepriniesol spravodlivejšiu spoločnosť

Funkcionári nakupovali v lepších obchodoch.


Už ste čítali?