Vládnu nám gorily

Autor: Jozef Petka | 29.12.2011 o 9:06 | Karma článku: 15,01 | Prečítané:  1423x

Blíži sa koniec roka. V tomto "medzisviatkovom" období som nechcel už nič písať. Predsa, mal by to byť čas, keď by sme si už všetci mali dať pokoj. Žiaľ, nejde to. Každý deň sa presviedčam viac o tom, že nám nevládnu politici. Vládnu nám gorily.

Nie opičky od Matoviča. To by bolo ešte super. Ale doslova gorily. Znechutenie narastá čím ďalej, tým viac. Stačí sa pozrieť do spoločnosti a vidíme výsledok.

Gorila odhalila to, čo si každý z nás už dávno myslel. Je ale iné myslieť si to na základe domnienok, a je iné, keď to potvrdí vyšetrovanie SIS. A je to už úplne iné, keď tento zoznam unikol v minulosti, keď bol pohodlne uprataný pod koberček. Samotný riaditeľ SIS Mitrík odmietol zbaviť príslušníkov SIS mlčanlivosti. Neviem ako vy, ale ja si myslím, že okrem využitia právomoci, by mal byť tento čin v tomto prípade posudzovaný ako bránenie v ďalšom vyšetrovaní. Teda trestný čin.

Čo očakávať? Polícia tohov veľa nevyšetrí. Prokuratúra - stačí povedať meno Trnka a máme záver. Úrad boja proti korupcii, Úrad pre verejné obstarávanie, špeciálne zložky polície a prokuratúry nefungujú. SIS je štát v štáte, detto spleť štátnych orgánov, kde sa celá kauza veľkých strán stratí. A treba povedať, že ide o kauzy SDKÚ, SMERu, KDH, MOSTu. Netreba zabudnúť ani na Pentu a J&T. Samotný dokument dokazuje a potvrdzuje kradnutie takých rozmerov, že by to vo vyspelejšom štáte viedlo k zemetraseniu. V iných "vyspelých" štátoch by korupciu takýchto rozmerov hrozil aj trest smrti. Ja osobne by som zaviedol tvrdé bonzy za korupciu, oslobodenie agentov pri odhaľovaní korupcie a samotný trest zvýšil na 25 rokov.

Poslednou nádejou zostávali média. Čo ale oni? Ani jeden novinár sa do tejto kauzy poriadne nepustil. Veľmi dobre cítia, koho by tým odstrelili a aké nebezpečenstvo by im hrozilo. V správach človek niečo o gorile počuje, ale žiadne konkrétne meno. Nič. A keď nie je ani ruch, tak sa kauza definitívne zametie pod koberček. Celému navyše pomáhajú novinári svojími prepojeniami (Kali, Bejby), ako i bezzubými komentármi, ktoré celú kauzu a fakty bagatelizujú (však, páni novinári zo SME-čka?).

Ďalšou gorilou môžeme nazvať prezidenta republiky. Niekdajšia pravá ruka Mečiara zostáva verná svojej povesti. Vôbec nemyslí náhodne, to by bolo ešte ospravedlniteľné. Myslí príliš zámerne, čo by v štandardnom štáte bolo na odvolanie (vymenovanie generálneho prokurátora).

Volanie po rozpočtovej zodpovednosti je označované za populizmus. Asi si budeme musieť zvyknúť, že mať v štátnom rozpočte príjmy 15,2 mld. a výdavky 18,4 mld. Eur je normálne. Odkiaľ vezmeme 3,2 mld. Eur nevieme. Mimochodom, toto isté robíme posledných 20 rokov, hoci sme tu mali hospodársky rast takmer každý rok (v priemere vyše 4 %!). Zadlžovanie, rozkrádanie, zadlžovanie, rozkrádanie. Nič viacej.

Že nie sú rezervy? Sú! Obrovských rozmerov. Opäť korupcia, mrhanie, zbytočné úrady, zbytočné výdavky. Stačí si pozrieť hospodárenie štátnych úradov, šedú ekonomiku, ale koniec koncov aj obce a mestá. Mnohé vytvárajú dlhy len kvôli prospechu jednotlivcov. Bližší pohľad aj na tieto rozpočty naznačí korupciu.

Boj proti korupcii a podávanie trestných oznámení (na základe rozhodnutia sudcu!) je považované za neprípustné. Zároveň pozdravujem pani premiérku i lídrov fialovej koalície. Z tej opice sa musia spamätávať doteraz.

Všetko je ale obrazom spoločnosti. My dole sme ochotní akceptovať a tolerovať korupciu. Teda asi nie je pravda, že z tohto prostredia vyrastieme. Pokiaľ si zvolíme týchto dinosaurov v politike, a nie ľudí, ktorí chcú seriózne zmeny, tak sa to ďaleko neposunie.

Darmo bude niekto voliť Fica. Síce to bude silná vláda (asi s KDH alebo MOSTom), ale rozkrádanie bude pokračovať. Len to celé pôjde ľahšie.

Nezabudnime ale, že o tom všetkom rozhodneme MY! Teda výsledok v spoločnosti je našim rozhodnutím. Ja ale nedávam ani tejto možnosti veľké šance. Asi budeme musieť padnúť na hubu ešte viacej, kým sa konečne - zase raz - spamätáme. Asi až potom nebudeme ochotní voliť dinosaurov a gorily, ktoré všetky svoje "hodnoty" spláchnu do záchoda päť minút po zavretí poslednej volebnej miestnosti.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Medirex v univerzitnej nemocnici skončí

Chcem, aby zdravotníci boli konfrontovaní s pohľadom iných na ich prácu,vraví šéf Univerzitnej nemocnice Bratislava JURAJ KOVÁCS.

DOMOV

Na Slovensku sú desiatky kryptofariem, ťažil aj Glváč

Hoci ministerstvo financií vydalo usmernenie, podnikateľom to nestačí.

SVET

Masový pochod žien v Berlíne proti migrantom. Ako to bolo naozaj

Organizátorka je z extrémistickej strany.


Už ste čítali?