Prezident v pasci

Autor: Jozef Petka | 26.1.2012 o 14:05 | Karma článku: 17,35 | Prečítané:  1762x

Podľa čl. 102, ods. 1, písm. t) prezident "vymenúva a odvoláva sudcov, predsedu a podpredsedu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, generálneho prokurátora a troch členov Súdnej rady Slovenskej republiky, prijíma sľub sudcov."

Riadne zvoleného Generálneho prokurátora (nech by ním bol ktokoľvek), má prezident vymenovať. Tento Generálny prokurátor bol riadne zvolený - čo Ústavný súd svojím výrokom aj potvrdil.

Dnes prezident vyhlásil, že nedôveruje Čentéšovi a nevymenuje ho. Tým okrem porušenia Ústavy SR prezident doslova odmietol vôľu parlamentu, ktorý tvoria riadne a demokraticky zvolení zástupcovia občanov - poslancov.

Toľko teórie. Skôr som čakal, že sa Gašpi ani nevyjadrí. On sa vyjadril. Týmto potvrdil, že nevyčkáva, ale odmieta vymenovať Generálneho prokurátora. Drzosť a arogancia v priamom prenose!

Čo sa stalo, a čo sa má stať? V štandardnej republike by sa zišli poslanci a namiesto výziev by podali na Ústavný súd obžalobu na prezidenta, ktorý porušil svojim konaním Ústavu, na ktorú prisahal. Tomuto by nezostávalo nič iné, ako potvrdiť svoje prvé rozhodnutie, a prezident by okamžite prišiel o funkciu.

Ďalej by sme sa dostali do peknej ústavnej krízy, nakoľko už aj teraz má vláda obmedzené funkcie.

Čo sa ale stane? Nič!

Pretože v parlamente sú aj SMERáci, bez ktorých tento návrh neprejde. Napriek tomu, že porušenie Ústavy vidia aj oni. Teda de facto porušujú zákony aj oni.

Čo ale čakáme v tejto banánovej republike? Gorily v čele politiky, Mečiarove amnestie (zrušením ktorých by sme sa mohli vysporiadať s minulosťou), niekdajšia pravá ruka Mečiara prezidentom, Harabín na najvyššom súde. Voľby pred dverami. A s fialovou koalíciou KDH - SMER to nebude o nič lepšie.

Funkcie sa rozhodia. KDHáci už teraz majú dohodnuté ministerstvá, a pravdepodobne budeme mať po voľbách aj predstaveného prezidenta. Zlé jazyky hovoria o Čarnogurskom...

A ak by nešli oni (čo dosť pochybujem), tak kľudne MOST. Na druhom mieste z toho dôvodu, že keby vyšla alternatíva č. 1, tak Fico potrebuje nepriateľa za Dunajom.

Nezdá sa vám, že žijeme v nejakej zvláštnej republike? Gorily si kradnú, Fico sa usmieva, Prezident pošliapal práve Ústavu... V štandardnej krajine by sme boli dávno v uliciach. A my? Sedíme na r.. zadku.

Som zvedavý, čo budeme robiť po voľbách, keď nám Ficiak rozkradne aj ten zvyšok, čo máme. Vraj už plánuje aj vykradnutie druhého piliera. Pár naších miliárd, ktoré mu zabezpečia biznis na dlhé, dlhé roky.

Kde to žijeme? To naozaj budeme voliť vždy menšie zlo (áno, Gorilie), alebo necháme kradnúť týchto komunistov? Peter Kováč to zhrnul jednoducho: Máme na výber. Len si musíme vybrať. Nevoliť nie je výber. Samé sa to nezmení...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Za slušné Slovensko. Bez smetí a hlupákov

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.


Už ste čítali?