Takto to je so slovenským športom!

Autor: Jozef Petka | 9.8.2012 o 14:54 | (upravené 9.8.2012 o 17:00) Karma článku: 13,02 | Prečítané:  4490x

Sklamanie po včerajšom a dnešnom neúspechu slovenských olympionikov netreba komentovať. Skôr po expresne rýchlej srande, ktorá sa začala šíriť webom, by sme sa mohli zamyslieť nad tým, čo ďalej so slovenským športom...

Pred chvíľou ma zaujal článok Števa Eiseleho: tu je. Veľký rešpekt pred chlapcom, ktorý na plnú hubu v priamom prenose povedal, čo si myslí o slovenskom športe (sorry za výraz).

Po dočítaní článku som musel vyhľadať reportáž, ktorú som počul na Slovenskom rozhlase. Tu je vo zvukovej podobe (20.07.2012, Šport, čas: 17:40 min.), alebo prepis tu v monitoringu médií... Radšej si to ale vypočujte.

Keď som tú reportáž počúval, tak ma dvíhalo zo stoličky. Možno to je môj skreslený pohľad a vnímanie, ale upozornil by som na dve vety ministra, Martina Glváča:

"Keď si to zaslúžia na olympiáde, tak to dostanú. To je motivácia."

a neskôr:

"Potrebujem mesiac na to, aby som tie peniaze našiel a práve sa to spája aj s olympiádou, tak rád by som bol, keby teda dobre dopadli a mal by som ten dôvod. Lebo keď ten dôvod nebudem mať, tak mám tisíc iných dôležitých vecí, kde nám chýbajú peniaze."

Možno to bolo vytrhnuté z kontextu, možno len Glváč a Eisele nádherne charakterizovali smerovanie slovenského šport v posledných rokoch.

O pár dní na to gratuloval Glváč Martikánovi k zisku olympijskej medaily. Aká to náhoda.

Po vypočutí tej reportáže pred dvoma týždňami som sa sám seba pýtal, že kto spravil vo svete lepšie meno Slovensku. Či Martikán, ktorý nemá ani podmienky na trénovanie (a detto desiatky iných športovcov, ktorí fanaticky tlačia svoje peniaze do toho, aby mohli športovať), alebo nejaký úradníček - minister.

Bez ohľadu na osobu ministra, ale kde chceme aby skončil náš šport? Mali sme dobrých športovcov (hokej, futbal, vodné športy, streľby, biatlon, atď, atď), ktorí nám robili dobré meno. Ale oni končia, kto ich vystrieda? Talenty sa nájdu, ale budú mať za čo robiť športy? Kto ich podporí? Tento štát?

Alebo tá korupcia, ktorá tu panuje od vrchu až dole?

Mám len smutný pocit, že neustále klesajúca úroveň nášho športu odráža obraz našej spoločnosti.

 

Ešte raz na záver. Rešpekt voči Števovi za jeho článok a reportáž.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?